Tüümian eeterlik õli

4.50

Tüümiani eeterlik õli

Koostis: tüümiani (Thymus vulgaris) eeterlik õli

Tooraine: lehed

Tootmismeetod: aurudestillatsioon

Suurus 10ml

Sertifikaat: Ecocert NPOP

Tootjamaa: India

Tüümian

Aroomi tugevus: keskmine – tugev

Lõhn: vürtsine, terav, värske

Noodimääratlus: keskmine – tipp

Sobib hästi kokku: bergamot, greip, sidrun, lavendel, rosmariin, mänd

Tüümiani eeterlik õli on eriti kasulik talvisel ajal kuna see omab tugevat antimikroobset toimet ja seda saab kasutada viiruste leviku piiramiseks. Seda eeterlikku õli difuseerides aitab see kaasa hingemisteede puhastumisele. Regulaarne tüümiani eeterliku õli kasutamine tõstab valgete vereliblede arvu.

Massaažis kasutamisel aitab artriidi, reuma, halva vereringe ja lihasvalu korral. Uuringud on näidanud, et tüümiani eeterlik õli on efektiivne antioksüdant ning akne ravisegudes kasutatuna ohutum, kui bensoüülperoksiid mida tihti kasutatakse. Kuigi see on väga väärtuslik eeterlik õli tuleb seda kasutada ettevaatlikult ning mitte ületada 2% konsentratsiooni vältimaks nahaärritusi ning limaskesta kahjustusi.

Aroomiteraapia

Lisa aroomilampi või diffuurisse 1-2 tilka eeterlikku õli ning lase sel ruumis lennelda. Tüümiani eeterlik õli aitab leevendada hingamisteede vaegusi. Lõhna intensiivsust tasub igaühel enda enesetunde järgi reguleerida ja kõigile ühtemoodi kogust mida kasutada ei ole, samuti oleneb eeterliku õli kogus ruumi suurusest. Tark tegu on alustada pigem väiksemast kogusest ja liikuda suurema poole, et aru saada kuidas sinu organism reageerib.

Kasutamine massaažis

Tee 2% lahus baasõliga ja masseeri sellega soovitud piirkonda.

Putukate peletamine

Kasuta 2% tüümiani lahust mõnes baasõlis ja määri see katmata nahale. Tüümiani õli on hea putukatepeletaja.

Ohutus

Väikelapsed ning rasedad võivad kasutada eeterlikke õlisi ainult väga suure ettevaatusega ning eelnevalt põhjalikku uurimustööd tehes. Kirjelduses olev info on pärit avalikest allikatest ja isiklikest kogemustest aroomiteraapiaga ning on mõeldud õppeotstarbena. Müüja ei võta vastutust info õigsuse ega eeterlike õlide väärkasutamisest tulla võivate komplikatsioonide eest.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Tüümian eeterlik õli”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga